Norway Registers Development investuos į „Etroniką“

Primary tabs

Naujiena
Paskelbta 2015.04.07

Investicijų į informacijos technologijų verslus bendrovės „INVL Technology“ valdoma įmonė „Norway Registers Development“ (NRD AS) pasirašė sutartį dėl investicijų į elektroninės bankininkystės, mobiliojo parašo, elektroninių transporto bilietų bei mažmeninės prekybos sprendimus kuriančią bendrovę „Etronika“.

 

Numatoma, kad Norvegijos „Norway Registers Development“ investuodama į naują akcijų emisiją įsigis iki 80 proc. “Etronikos” akcijų.

 

“Investicija į “Etroniką” atitinka “INVL Technology”, savo esme veikiančios kaip fondas, strategiją. Bendrovė įgis galimybę pasinaudoti “INVL Technology” sukauptomis kompetencijomis informacinių technologijų srityje bei vertės auginimo praktikomis”, - sakė „INVL Technology“ ir NRD AS valdybos pirmininkas Kazimieras Tonkūnas.

 

Pasak jo,”INVL Technology” įmonių pranašumas tas, kad išnaudodamos bendrą ilgalaikį įdirbį kiekviena iš jų gali įsitvirtinti naujose rinkose. “Etronikos” turimi produktai, reputacija ir potencialas puikiai papildys NRD AS portfelį ir sustiprins įmonių veiklos sinergiją.

 

„Mūsų tikslas – sustiprinti pardavimų pajėgumus ir išplėtoti veiklą globaliai, kadangi Lietuvoje subankrutavus keletui bankų,  bankininkystės rinka ženkliai susitraukė. “INVL Technology” galimybės, patirtis  ir išvystytas pardavimų kanalas Rytų Afrikoje ir Pietryčių Azijoje atvers “Etronikai” naujas augimo galimybes. Neabejojame, kad ši kompetencijų ir praktikų sinergija bus naudinga tiek klientams, tiek ir darbuotojams“, - sakė „Etronikos“ direktorius Kęstutis Gardžiulis.

 

Sandorį ketinama užbaigti gavus Konkurencijos tarybos leidimą bei atlikus kitus susijusius veiksmus.

 

„Etronika“ viena pirmųjų pasaulyje įdiegė komercinį mobiliojo elektroninio parašo sprendimą, kurį naudoja Lietuvos Registrų centras bei mobiliojo ryšio operatoriai. Bendrovė kuria ir diegia šiuolaikines elektroninės bankininkystės sistemas, pelniusias ne vieną tarptautinį apdovanojimą. „Etronika“ dvejus metus iš eilės „FinTech50“ išrinkta tarp 50-ties inovatyviausių Europos kompanijų finansinių technologijų srityje.

 

2014 metais „Etronika” gavo 1,9 mln. eurų pajamų, bendrovėje dirba daugiau kaip 40 darbuotojų. Tarp „Etronikos“ klientų – DnB bankas Lietuvoje ir Estijoje, Šiaulių bankas, Medicinos bankas, „Reitan Convenience“ Lietuvoje ir Estijoje, „R-Kioski“ Suomijoje ir kiti.

 

AB „INVL Technology” – investicijų į informacinių technologijų verslus bendrovė. Šiuo metu didžiausios „INVL Technology“ investicijos yra įmonės Lietuvoje, Norvegijoje ir Tanzanijoje: UAB BAIP, Norway Registers Development AS kartu NRD UAB bei NRD East Africa Ltd ir specializuota kibernetinės saugos įmonė NRD CS.

 

Norway Registers Development AS padeda Rytų Afrikos ir Azijos vyriausybėms ir verslo institucijoms įgyvendinti verslo aplinką gerinančias programas ir projektus. Per pastaruosius 18 metų NRD AS įgyvendino daugiau kaip 110 verslo aplinką gerinančių projektų keturiasdešimtyje šalių Europoje, Azijoje, Afrikoje ir Lotynų Amerikoje.

 

Šaltinis: INVL Technology.

 

Susijusios naujienos