Verslo misijoje Azerbaidžane – potencialių partnerių paieška

Naujiena
Paskelbta 2016.01.25

Asosiacija INFOBALT kartu su įmonėmis B.G.M., „Eljunga“, „Informacinės konsultacijos“, „Netvision SDC“ ir „Sistemų integracijos sprendimai“ gruodžio 1-4 d. dalyvavo verslo misijoje Azerbaidžano sostinėje Baku. Ten vykusioje nacionalinėje telekomunikacijų parodoje „Bakutel“ apsilankiusi Lietuvos delegacija rado naudingų kontaktų, susitiko su potencialiais partneriais, norinčiais atstovauti inovatyvius mūsų šalyje sukurtus produktus Centrinėje Azijoje.

„Įmonių pristatomi IT sprendimai ir kompetencijos buvo orientuotos į švietimo, logistikos, projektų valdymo ir netgi superkompiuterių sferas. Įmonės susitelkusios ir prisistatydamos kaip nacionaliniai partneriai siekė bendrų tikslų. Tai padarė didelį įspūdį aplankytoms organizacijoms“, – sako Paulius Valiulis, asociacijos INFOBALT eksporto ir inovacijų vadovas.

Susitikimai su įmonėmis ir institucijomis

Tiek organizuojant verslo misiją, tiek jos metu buvo itin glaudžiai bendradarbiaujama su diplomatiniu tinklu, Lietuvos komercijos atašė. Tai padėjo surasti ir potencialių partnerių, ir surengti susitikimus su svarbiomis Azerbaidžano insitutucijomis – Transporto, Švietimo ir Informacinių technologijų ministerijomis.

„Informacinių technologijų ministerijoje turėjome galimybę sukurtus sprendimus ir bendradarbiavimo pasiūlymus pristatyti viceministrui ir pareigūnams, koordinuojantiems dvišalį bendradarbiavimą IRT sektoriuje. Taip pat buvo sutarta pateikti kompleksinius kelių įmonių pasiūlymus Baku valstybiniam ir Baku technikos universitetams“, – vardija P. Valiulis.

Pasak jo, Baku viešėjusi Lietuvos delegacija susitiko su kompanijos „British Petroleum“ atstovais. Taip pat – su Azerbaidžano projektų valdymo asosiacija ir Nacionaline eksporto ir investicijų skatinimo agentūra. Pastaroji suteikė galimybę svečiams jos patalpose rengti verslo susitikimus su Azerbaidžano įmonėmis. Lietuvos įmonės sulaukė pasiūlymų pasirašyti bendradarbiavimo sutartis.

Lietuvai – unikalios galimybės

Susitikimų metu Lietuvos IRT sektorių atsvaujančiai komandai pristatant įmonių kompetencijas buvo kalbama apie kompleksinius sprendimus, kuriuos gali pasiūlyti ir tos bendrovės, kurios nedalyvavo verslo misijoje.

Ypač didelio susidomėjimo sulaukė Europos Komisijos iniciatyva, skirta skatinti bendradarbiavimą siekiant harmonizuoti skaitmenines rinkas (angl. – Harmonizing digital markets, HDM) tarp ES ir Rytų partnerystės šalių, tarp kurių – ir Azerbaidžanas.

„Palankioje geografinėje padėtyje esanti Lietuva turi unikalią galimybę tapti ne tik fizinių multimodalinių krovinių, bet ir skaitmeninės informacijos tranzito šalimi. Siekdami šio tikslo, privalome ieškoti parnerių tiek Azerbaidžano, Ukrainos, Moldovos, Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos valstybiniame, tiek verslo sektoriuje. Per kai kurias iš šių šalių jau netolimoje ateityje pradės veikti tarptautinis geležinkelių projektas VIKING, kurio tarpvalstybinius dokumentus siekiame elektronizuoti ir vystyti eVIKING projektą“, – sako Rišardas Bedulskis, INFOBALT HDM programos ekspertas.

Lietuvos įmonių dalyvavimas parodoje „Bakutel“ yra finansuojamas projekto „INFOBALT narių grupinės eksporto iniciatyvos skatinimas (INGEIS)“ lėšomis
pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų, investicinių veiksmų programos trečiojo prioriteto „Smulkaus ir vidutinio verslo konkurencingumo skatinimas“ priemonę „Naujos galimybės LT“.

Susijusios naujienos